מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

על מנת להנות מלוח גרפי טוב שיתן לנו מענה איכותי לעבודת עיצוב וגם ישמר לזמן ארוך יש צורך להשקיע מעט ולבחור בחברה מוכרת/טובה המספקת מוצרים ייעודים למעצבים גרפיים כמו WACOM.

מגוון הלוחות הגרפיים בשוק די גדול, ניתן למצוא אותם כמעט בכל חנות למחשבים, אך הדבר העיקרי והחשוב ביותר הקובע בין לוח גרפי טוב ללוח גרפי פחות טוב יהיה כמות/דרגות חיישני הלחץ הנמצאים בלוח, דבר המאפשר הפעלת לחצים ודיוק בפרטים הקטנים בעבודת העיצוב.

חברת WACOM מתמחה בייצור של לוחות גרפיים למעצבים והיא תיהיה הבחירה המועדפת כאשר חושבים לקנות לוח גרפי לעבודה. כדי לבחור לוח גרפי טוב יש להבין את ההבדלים בין הלוחות הגרפיים המתבטאים ב:

  • דגם הלוח ודרגות חיישני הלחץ
  • גודל משטח פעיל לעבודה
  • מחיר

דגם הלוח וחיישני לחץ

ישנם דגמים רבים ללוחות גרפיים, חלקם ידועים יותר וחלקם ידועים פחות, אך החברה המובילה והמקצועית ביותר נקראת WACOM שלה לוחות גרפיים בדגמים שונים, בעלי חיישנים וכפתורי עבודה המתאימים במיוחד למעצבים גרפיים.

בדר”כ בלוחות הגרפיים של WACOM נקבל עט המספק 2048 דרגות של לחץ המאפשרים לנו לצייר ולעבוד ברגישות גם בפרטים הקטנים, בלוחות מדגמים אחרים יש צורך לבדוק את כמות החיישנים. פחות מ-500 דרגות לחץ יורידו את איכות הלוח והעט ויכול להיות שאינם מתאימים לציור דיגיטלי אלא לדברים אחרים כמו חתימות דיגיטליות פשוטות.

 

גודל משטח פעיל לעבודה

גודל משטח העבודה הפעיל (שטח העבודה האקטיבי) בלוח הגרפי מעט שונה וקטן יותר מהמימדים הפיסיים של הלוח עצמו, לכן צריך לשים לב לגודל המשטח הפעיל כשאנו בוחרים לוח גרפי חדש.

הגדלים המקובלים ללוחות גרפיים למעצבים:

A3 – לוח גדול
A4 – לוח בינוני
A5 – לוח קטן

למרות שלוח גדול “יחשב” טוב יותר, לוח בגודל A3 נחשב כבר גדול מאוד ולא בהכרח מתאים לעבודה. הגודל האידיאלי יהיה A4 במידות של שטח פעיל סביב ה- 30 סמ גובה על 21 סמ רוחב. לוח בגודל של A5 ייחשב מעט קטן לעבודה אך כמובן שעדיין אפשרי לעבוד.

מחיר – כמה עולה לוח גרפי

בסדרת הלוחות של WACOM קיימים לוחות רבים מסדרת INTOUS כאשר הממוצע להתחלה טובה נע בין 2,000 ל-3,000 שח. ישנם לוחות זולים יותר סביב ה- 700 שקלים של WACOM, אך צריך לבדוק את גודל המשטח הפעיל של הלוח ואת כמות חיישני הלחץ המגיעים איתו. ישנו גם לוח מסדרת WACOM CINTIQ, מעין מסך דיגיטלי שמציירים עליו ועלותו מגיעה ל-10,000 שח כך שהדבר לא מתאים לכל אחד.

אם מאמר זה היה שימושי, עשו לייק כדי שנדע אם להכין מאמרים נוספים באותו נושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות. על מנת להנות מלוח גרפי טוב …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →