מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

איך יוצרים שיער מבריק יותר בפוטושופ

הפעם הכנתי מדריך פוטושופ ליצירת שיער מבריק יותר למצולמים בתמונות. המדריך קל במיוחד, כרגיל מתאים לכל גרסאות פוטושופ ומראה טכניקה קלה להברקה המתבצעת כולה באמצעות כלי עבודה פשוט אחד.

לאנשים המתעסקים בצילום, אופנה, יצירת אלבומים דיגיטליים, יצירת קטלוגים, פוסטרים או יצירת מודעות פרסום, פוטושופ נותנת את כל הכלים ואת כל האפשרויות לביצוע ריטוש ושיפור מראה התמונות.

ריטוש כהגדרתו, יכול להחשב למכלול של דברים שונים ומגוונים אשר בוצעו בתמונה לשיפור וחיזוק המראה שלה וכשזה מגיע לעבודת ריטוש השיער בפוטושופ, מהלכי העבודה יכולים להיות: חיתוך שיער במקומות בהם לא נרצה שיער או כאשר נרצה לשנות רקע מאוחרי השיער, החלפת צבע שיער במידה וצריך לשנות גוון, מילוי שיער באיזורים של קרחות או להעשיר את השיער בברק כדי לשדר תחושת זוהר, מראה צעיר, בריא, חזק ורעננות.פעמים רבות טיפול שיער בפוטושופ / ריטוש שיער בפוטושופ יכול להיות דבר בעייתי, ממושך וארוך בשל העובדה ש- שיער הוא איזור די עדין. עדין מבחינת הטקסטורה, עדין מבחינת הגודל, עדין מבחינת המראה ועדין מבחינת תנועת הקווים. כל פעולה אשר נבצע על השיער יכולה להיות מורגשת בצורה גסה למרות שהשקענו מאמץ רב וניסינו להיות עדינים.

לביצוע הברקות שיער בפוטושופ יש כל מני דרכים ושיטות, חלקן מורכבות יותר וחלקן מורכבות פחות, חלק נבצע ע”י אפשרויות אוטומטיות, אחרות נבצע באופן חופשית, בחלק נעדיף להעזר במסכות ויצירת שכפולים, אחרות נעדיף להשאיר בצורה די פשוטה ולבצע ישירות על התמונה המקורית.

אחת הדרכים הקלות ביותר לביצוע הברקות מהירות באופן חופשי באיזורים ספציפיים איתה אני נוהג להשתמש לרוב בריטוש תמונות, תיהיה ע”י שימוש בכלי ה-דודג’ מסרגל הכלים.

כלי ה-דודג’ (Dodge Tool) הוא למעשה כלי הפועל באופן זהה לגמרי לכלי המברשת (Brush Tool), רק שבמקום לרסס צבע ביד חופשית, נרסס “אור” ביד חופשית באיזורים המתאימים לנו בתמונה. צריך מעט מיומנות לעבוד בכלי הזה, אבל באמת שזה עניין פשוט מאוד.

כדי להמחיש את צורת העבודה, אעזר בדוגמנית היפה שלי ג’יזל אותה הכנתי במיוחד למדריך זה. בשביל הניסיון, תוכלו להוריד את התמונה הזאת ולעבוד עליה כפי שאני עושה, או לפתוח כל תמונה אחרת הנמצאת ברשותכם בה תרצו ליצור לשיער הברקות.

שלב 01

אחרי שפתחנו את התמונה בפוטושופ, ניגש אל סרגל הכלים ונבחר מתוכו את כלי ה-דודג’. קיצור דרך תיהיה האות O במקלדת. שימו לב, הכלי הזה לעיתים מתחבא תחת כלים אחרים מאותה הקבוצה, במידה ולא מוצאים אותו, יש לבצע לחיצה ארוכה על כלי אחר מאותה קבוצה או בקיצור דרך Shift+O למעבר בין הכלים השונים של אותה הקבוצה עד אשר מגיעים אליו. ראו את האייקון שלו בתמונה.
how_to_shiny_hair_01

שלב 02

שניה לפני שאנחנו עושים שימוש בכלי הזה, אני נוהג לבצע גיבוי לתמונה המקורית כדי שזו לא תהרס בטעות (ותאמינו לי – בקלות אפשר להרוס תמונות). לביצוע שכפול מהיר לתמונה, אני גורר את שכבת התמונה (הרקע Background) אל תוך האייקון ליצירת שכבה חדשה בחלון השכבות או פשוט יותר בקיצור דרך צירוף המקשים Ctrl+J במקלדת ונגמר הסיפור.
how_to_shiny_hair_02שלב 03

כעת כשאנו עובדים בשכבת השכפול החדשה אפשר להתפרע ולעבוד עם כלי ה-דודג’ כמה שרוצים בשביל להתנסות. פשוט נרסס “אור” במקומות שונים בתמונה הנראים לנו מתאימים.

דגשים לביצוע: יש לרסס בכיוון השיער ולהשתמש בעוצמת מברשת נמוכה יחסית כדי לא לשרוף את התמונה. את עוצמת המברשת נקבע דרך אפשרות החשיפה ה- Exposure של המברשת הנמצאת בחלק העליון בשורה הדינאמית של הכלים. ממש ליד נבחר באפשרות Highlights כדי “לשרוף” את הגוונים הבהירים שבשיער. במידה ורוצים “לשרוף” גוונים כהים יותר, נוכל לבחור באפשרות Midtones (גווני ביניים) או Shadows (גוונים מוצללים).

עדיף גם להשתמש במברשת בעלת גבולות רכים בגודל המתאים לביצוע מעברי אור עדינים, טבעיים ורכים.

how_to_shiny_hair_03

שלב 04

כמובן שבעזרת כלי ה-דודג’ נגרום לכל איזור אחר בתמונה מלבד השיער “להשרף” ולהראות בהיר יותר, לכן יש לעבוד בצורה מדוייקת רק באיזורים אותם נרצה להבהיר. אין סיבה להשתמש יתר על המידה בכלי הזה. תוצאות טובות יתקבלו בעזרת נגיעות קלות בלבד. במידה וטעינו או רוצים להתחיל מחדש, ניתן להעזר בחלון ההיסטוריה או למחוק את שכבת השכפול ולבצע שכפול חדש לתמונה המקורית.
how_to_shiny_hair_04

זהו זה, פשוט מאוד. כרגיל במידה ואהבתם את המדריך תנו לי איזה לייק כדי שאדע אם להכין עוד באותו סגנון. זכרו לעבוד בעדינות! עד כאן להפעם, המעצב.4 תגובות

 1. מגניב!

  זה נראה כאילו היא עשתה פסים…

  האמת היא שזה באמת אחד הכלים שלא מצאתי לו שימוש מיוחד, ככה שזה מחדש. לרוב הייתי מוסיפה שכבה חדשה, דוגמת את הצבע של השיער, מבהירה קצת, ואחרי זה עושה בלייר.
  אין ספק שזה מקצר… וגם מגוון את הקשת של הגוונים שמוסיפים. וג’יזל מהממת! תמסור לה ד”ש….

  אז שאני אלך להוסיף לי פסים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

איך יוצרים שיער מבריק יותר בפוטושופ

4 תגובות

 1. מגניב!

  זה נראה כאילו היא עשתה פסים…

  האמת היא שזה באמת אחד הכלים שלא מצאתי לו שימוש מיוחד, ככה שזה מחדש. לרוב הייתי מוסיפה שכבה חדשה, דוגמת את הצבע של השיער, מבהירה קצת, ואחרי זה עושה בלייר.
  אין ספק שזה מקצר… וגם מגוון את הקשת של הגוונים שמוסיפים. וג’יזל מהממת! תמסור לה ד”ש….

  אז שאני אלך להוסיף לי פסים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →