מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

ילדותי או בוגר, איך לשנות את מראה העיצוב בקלות ע”י שינוי צבעים

לצבעים יש את הכח להעביר תחושות ומסרים, אחד מהם יהיה תחושת “בוגר” או “ילדותי”. איך שולטים על בגרות העיצוב באמצעות הצבעים ואיך בוחרים צבע לקהל היעד המתאים. פתאום שמתי לב שאני משתמש ביותר מדיי צבע. לא שיש עם זה איזושהי בעיה, עד היום זה כנראה אפילו די הצליח, אבל פתאום אני מנסה לעצב בצורה יותר בוגרת ויותר מרשימה ואני פשוט לא מצליח.

את ההבנה האמיתית על כך שאני באמת תקוע הבנתי סופית כאשר ניסיתי לעצב אתר למיזם עסקי חדש שאני מקים. לא משנה כמה רציתי, שיניתי וניסיתי להעניק לזה מראה יוקרתי ורציני, תמיד הגעתי לאותה תוצאה הקיבלה כבר את הכינוי: מראה ממוחשב, פלסטי וילדותי.מה הבעיה?! למה אני לא מצליח לתת לעיצוב שלי את המראה שאני רוצה ומדמיין? מראה יוקרתי ואלגנטי כזה! למה למרות שאני משקיע שעות וחודשים בניסיונות למצוא מראה מתאים עם צבעים הולמים אני תמיד בסוף מגיע לאותו מראה מיושן וילדותי? יאללה שישתחרר ממני, יאלה שיעזוב אותי.

אחרי חודשים של עבודה קשה בהם אני מנסה לעצב בצורה אלגנטית ולצאת מהצבעים הילדותיים, גיליתי לבסוף למה זה קורה ומיהו האשם העיקרי. הנה לכם טיפ צבעים סופר חשוב וסופר משפיע על העיצובים שלכם.


ילדותי או בוגר, איך לשנות את מראה העיצוב בקלות ע”י שינוי צבעים – טיפים למעצבים

אהאה! תפסתי אותך! כפי שזה נראה נכון לעכשיו כל הסימנים מובילים לאשם אחד, עיקרי ומרכזי הנקרא “טון” TONE – רמת חוזק הגוון של הצבע.

אין מדובר רק על ההבדל הברור שבין צבע אדום, ירוק, כחול או שחור, אלא גם על הבדל הברור שבין גוון צבע אחד מסויים כמו: אדום, אדום כהה, אדום בורדו, אדום זוהר, אדום מט, אדום ורוד, אדום סגול וטונים אחרים של הצבע האדום. לצבע הכחול כדוגמה נוספת יש: כחול, כחול כהה, כחול בקבוק, כחול בהיר, כחול מט, כחול מבריק, כחול תכלת, כחול סגול וכ”ו.

מדריכים בעיצוב גרפי

לרמת הטון (TONE) שבצבע יש השפעה על המראה והתחושה של העיצוב. אם למשל הטון יהיה חזק אז העיצוב יראה ילדותי, אם הטון יהיה חלש אז העיצוב יראה בוגר או אלגנטי.

מה שמדליק בכל הסיפור הזה הוא שקיים קשר ישיר בין חוזק הטון לבין הגיל. טון חזק, עוצמתי ושמח יתאים לילדים, ככול שנוריד את עוצמת הטון ונחליש את ה-“השמחה” שבצבע, נעלה בגיל עד שנגיע לשחור או לבן. כנראה שזאת הסיבה למה אנשים מבוגרים מעדיפים לצבוע את הבית בלבן או בצבע ממש נטרלי.

טיפים למעצבים, מדריכים בעיצוב גרפי

מעכשיו בכל פעם שאני מעצב משהו חדש ואני רוצה להתאים את הצבעים הנכונים, אני חושב על המראה והתחושות שהצבעים עושים אך גם חושב על הגיל של קהל היעד המתאים. אם אהבתם תפרגנו לי באיזה לייק! עד כאן להפעם.3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

ילדותי או בוגר, איך לשנות את מראה העיצוב בקלות ע”י שינוי צבעים

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →