מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

הטיפ הסודי שלי לבחירת צבעים מתאימים – טיפים למעצבים גרפיים

לפעמים כשאנחנו מתחילים עיצוב חדש לכרטיס ביקור, איור, מודעה, לוגו או אתר ומנסים למצוא את הצבעים המתאימים ביותר לביצוע המשימה, קורה שמרוב התעסקות בשילובי צבעים וניסיונות אנו מאבדים את הדרך ומתקשים לבחור את הגוונים הנכונים. “איבוד הדרך” הוא עוד כלי שתורם להפתחות שלנו. לחפש, לטעות, לנסות, למצוא, אך כשזה מתחיל להימשך על פני זמן ממושך וארוך, העצבים מתחילים לרעוד, חוסר השקט מתחיל לשלוט, השעון מתקתק מעלינו ואנו מתחילים לאבד את הבטחון. מה שמזכיר לי שאבא שלי תמיד אומר, “בני, מה כל האנשים מחפשים בחיים? בטחון נפשי, בטחון בריאותי ובטחון כלכלי”. פאייר – צודק.

בתקופה האחרונה, שנתיים וחצי ליתר דיוק, אני רק עובד, עובד, עובד מ-8 בבוקר עד 2 בלילה כל יום. יוצר, חושב, מנסה, לומד, מצייר, מלמד, מנקה וכמובן טועה, נופל והולך לאיבוד. שלא תחשבו שאני מתלונן או חס וחלילה אדם מסכן, זה משהו שבחרתי לעשות, אני אוהב את זה ואני עומד בו בכבוד.

בתוך כל התהליך הזה שאני נמצא בו, אני לומד המון, מגלה דברים חדשים על עצמי, על שיווק, על נגינה ועל עיצוב. אחד מהם והמרתק שבחבורה הוא הקשר שבין צבעים לתחושות. בעבר כבר כתבתי על התחושות שהצבעים גורמים, אבל הפעם גיליתי עוד משהו קטן ומרתק שעוזר לי לבחור את הצבעים המתאימים מהר ובקלות לביצוע כל פרוייקט שאני מתקשה בו.הטיפ הסודי שלי לבחור את הצבעים הנכונים – טיפים למעצבים גרפיים

אני יודע שזה ישמע הזוי ואולי אפילו די מוזר אבל מעכשיו בכל פעם שאני רוצה לבחור את הצבעים המתאימים לעיצוב הממוחשב, אני עוצם את העיניים ומתחבר להרגשה שהצבע נותן בתוך מקום סגור או בתוך חלל מסויים.
color_secreat_tip_01

דוגמה ראשונה כי אני בנאדם הזוי גם ככה:
אם נגיד מגיע אלינו לקוח חדש הרוצה שנעצב לו כרטיס ביקור או מודעה פרסומית לעיתון והוא במקרה פסיכולוג, באילו צבעים יהיה כדאי להשתמש בשביל העיצוב שלו? אדום? שחור? לבן או כתום? איך נדע בקלות? נעצום לרגע את העיניים ונדמיין את עצמינו ואת ההרגשה שהצבע נותן לנו בתוך החלל שלו.

איך היית מרגיש אם היית מגיע לפסיכולוג שאתה לא מכיר בפעם הראשונה ובטיפול שלו אתה מוצא את עצמך בחדר קטן צבוע כולו באדום לוהט, אדום מלחמה? כל הקירות. גם רצפה, גם תקרה, גם כסא, גם דלת, גם חלון. אתה והוא בתוך קופסאה אדומה, בתוך חלל לוהט ואדום. פתאום! נכבה האור! אתה והוא נשארים בשקט בחושך בלי לראות? – תחושה קצת מלחיצה בסיפור – לכן אין שום סיבה שנשתמש באדום או שחור.

לעומת זאת, אם פתאום נדלק האור ופתאום אתה מוצא עצמך בתוך חלל לבן, סגול, כתום או צהוב, היית מרגיש לאותה שניה תחושת בטחון ולכן אלה הצבעים שנעשה בהם שימוש.


דוגמה נוספת בשביל החוויה העל-צבעונית:
מה בא לכם? תנו רעיון? עיצוב למשרד עורכי דין או עיצוב לליצן עם ניפוחי בלון?

אם נגיד, אבל רק נגיד, מגיע אלינו לקוח חדש הרוצה שנעצב לו כרטיס ביקור או מודעה פרסומית לעיתון והוא במקרה עורך דין עשיר ומצליח (יש תקציב) באילו צבעים יהיה כדאי להשתמש בשביל העיצוב שלו? איך נדע בקלות? נעצום לרגע את העיניים ונדמיין את עצמינו ואת ההרגשה של הצבע בתוך החלל שלו.

איך היית מרגיש אם היית מגיע לעורך דין שאתה לא מכיר בפעם הראשונה ובמקרה המשרד שלו צבוע כולו בורוד? כל הקירות. גם רצפה, גם תקרה, גם כסא, גם דלת, גם חלון. אתה והוא יושבים בתוך קופסה ורודה בתוך חלל ורוד. פתאום! עף קונפטי באויר ונכנס ליצן עם בלונים! – איך היית מרגיש??! – תחושה של עושים צחוק מעבודה – תחושה לא רצינית.

לעומת זאת, אם היית מגיע למשרד עורכי דין שכולו צבוע בחום עמוק, כחול עמוק, אפור, לבן שילוב של עץ, אבן, זכוכית, נחושת, כסף או זהב, וכולם הולכים בחליפות ועניבות מטופחות הייתה מקבל תחושה לגמרי שונה, תחושה מכובדת ומרשימה – אלה הצבעים ואלה החומרים שנרצה לעבוד איתם.

בהזדמנות זאת אני רוצה להזכיר גם את שיטת הצבע 60 30 10 כי את 60 האחוזים שבשטח ניתן לצבע שהעביר לנו את תחושת הבטחון החזקה ביותר. ב- 30 האחוזים הנוספים נשלב צבע נוסף שגם כן העביר לנו תחושת בטחון אבל בחצי קלאץ’, ב- 10 האחוזים הנוספים אפשר לצאת מהאיזור הבטוח, לתת נגיחה ולשלב צבע חצוף שמכניס מתח.

יאלה רבותיי, אני רעב, לסיכומו של פוסט זה, תתחברו לתחושות שלכם. דמיינו את עצמיכם יושבים בתוך הצבע שאתם בוחרים ללקוחות שלכם. האם כיף לכם שם??! יאלה ביי. המעצב / אסף הרשקו.5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

הטיפ הסודי שלי לבחירת צבעים מתאימים – טיפים למעצבים גרפיים

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →