מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

איך עושים אפקט סלוטייפ בפוטושופ – מדריך פוטושופ

במחיאות כפיים סוערות אני מתכבד להציג את PARPAR גולשת ותיקה בבלוג ששלחה לי מדריך מעולה שהכינה בשם “יצירת אפקט דבק סלוטייפ בפוטושופ”. זאת הפעם הראשונה בבלוג שאני מפרסם מדריך של מישהו אחר, אז, פרפר אני מקווה שלא “נגעתי” לך יותר מדיי במדריך אבל הייתי חייב לשנות קצת כדי להכניס אותו לפורמט אינטרנטי.

בעקבות המדריך שלך הבנתי שזה יכול להיות ממש נחמד לארח עוד מדריכים של אחרים וללמוד אחד מהשני על שיטות העבודה, הטכניקות והדרכים השונות ליצירת עיצובים… אז, אם יש לך או לכם מדריכים שהכנתם או כל דבר אחר שאתם רוצים לשתף עם אחרים, אתם מוזמנים לספר לי על זה בצור קשר למעלה או להצטרף לרשימת החברים בפייסבוק.

זה מה ש- PARPAR תראה לנו הפעם:

מדריך פוטושופ

PARPAR:

אפקט די נחמד ומאוד קל. הדבק נראה ממש אמיתי. (עשיתי את האפקט לכריכה לספר ואחותי ניסתה כל פעם מחדש לגרד את הדבק… עד שהיא התייאשה)

שלב 01.

פותחים מסמך חדש בגודל הרצוי. בשלב הזה ניצור את לוח המודעות. יוצרים שכבה חדשה (Shift+Ctrl+N) וצובעים אותה בצבע חום כהה בעזרת כלי “דלי הצבע” שנמצא בסרגל הכלים השמאלי (G במקלת).

על מנת ליצור אפקט של לוח מודעות ניכנס אל חלון הסגנונות Layer Style הנמצא בחלון השכבות למטה.

נבחר באפשרות Pattern Overlay. האפשרות הזאת מכילה מספר אפשרויות וגם תמונת דוגמית עבור ה-Pattern. הקישו על תמונת הדוגמית לפתיחת חלון עם דוגמיות נוספות. שימו לב לאייקון של עיגול קטן עם חץ בחלקו הימני עליון של חלון הדוגמיות שהרגע נפתח. לחצו על האייקון לפתיחת תפריט משנה. מהרשימה המוצגת בתפריט המשנה בחרו באפשרות Texture Fill 2להוספת דוגמיות טקסטורה. אני בחרתי את השני משמאל. יש לעשות שקיפות לטקסטורה ע”י שינוי ה-Opacity , להגדיל או להקטין – כל אחד כפי ראות עיניו. בסיום לחצו על כפתור OK לאישור ולסגירה.

מדריך פוטושופ

שלב 02.

מייבאים תמונה כלשהי לתוך המסמך ע”י File>Open או File>Place. (מומלץ ע”י Place כך תוכלו להחליף תמונה בעתיד). אחרי שהתמונה נטענה נוסיף לה מסגרת לבנה, שוב, בעזרת חלון הסגנונות. נבחר באפשרות Stroke, נבחר צבע לבן ונבחר באפשרות  Insideכדי להכניס את הקו אל תוך שטח התמונה. עובי הקו נקבע בהתאם לתמונה ולרצונכם החופשי. בסיום לחצו על OK.

מדריך פוטושופ

שלב 03.

בשלב הזה ניצור את דבק הסלוטייפ. יוצרים שכבה חדשה (Shift+Ctrl+N) ובוחרים בכלי המברשת (B במקלדת). ניגש אל משטח העבודה, לחצן ימני לפתיחת חלון המברשות. גם פה שימו לב לאותו אייקון קטן של עיגול עם חץ בחלקו העליון ימני של החלון. לחצו עליו לפתיחת תפריט משנה וברשימה בחרו באפשרות Wet Media Brushesלהוספת מברשות בסגנון “רטוב”. בחרו במברשת עם המספר 63 בצידה או מברשת דומה לדוגמא של מברשות גואש.

נבחר צבע כלשהו (אני העדפתי צבע צהוב-כתום ולא שקוף) ונצייר את חתיכת הדבק הרצויה. נמקם את חתיכה בפינה אחת של התמונה שייבאנו בשלב הקודם.

תוכלו לצייר את הדבק באלכסון או לסובב על ידי אפשרות ה- Free Transform (Ctrl+T במקלדת).

כעת ניגש אל חלון השכבות ונוריד את השקיפות (Opacity) ל-60% או כל רמה אחרת שמתאימה לכם. נשכפל את שכבת הדבק ע”י גרירת השכבה לאייקון הנייר המקופל שבתחתית חלון השכבות או ע”י המקשים Ctrl+J. נסובב ונמקם כל חתיכת דבק בשאר פינות התמונה (שלא תיפול לנו..)

מדריך פוטושופ

שלב 04.

כעת לאחר שסיימנו “להדביק” את התמונה כדאי להוסיף כיתוב חמוד או כל מני אלמנטים אחרים שמתחשק לכם… המון בהצלחה! מקווה שהיה ברור…

מדריך פוטושופ

10 תגובות

  1. נסה להוריד את השקיפות של השכבה דרך חלון השכבות במקום שרשום opacity 100%

  2. אוליי המדריך הזה לא עזר לי בעניין הדבר , אבל זה עזר לי בכמה דברים אחרים . תודה רבה :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

איך עושים אפקט סלוטייפ בפוטושופ – מדריך פוטושופ

10 תגובות

  1. נסה להוריד את השקיפות של השכבה דרך חלון השכבות במקום שרשום opacity 100%

  2. אוליי המדריך הזה לא עזר לי בעניין הדבר , אבל זה עזר לי בכמה דברים אחרים . תודה רבה :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →