מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

איך עושים אותיות תלת מימד בפוטושופ – מדריך פוטושופ

הרבה גולשים בבלוג ביקשו ממני להכין מדריך פוטושופ על כתב תלת מימד. בזמן האחרון אנחנו נמצאים בגל כזה שהכול תלת מימדי… סרטים בקולנוע, טלביזיה, מחשבים ניידים ומעניין לאן זה עוד יכול להתפתח. אגב הסרט הכי מ-ט-ו-ר-ף בתלת מימד לפי דעתי הוא אוואטר, סרט פצצה למרות שהיו לי סחרחורות במשך 3 שבועות אחרי שצפיתי בו בקולנוע. אה! ועוד סרט מדליק לאללה היה UP: הסרט הזה עם הזקן שהופך את הבית שלו לכדור פורח.. אדירררר! בכלל איזה כיף זה לטוס בכדור פורח כשאני חושב על זה! מעניין כמה זה עולה?? וואי אני חייב לעשות את זה מתי שהו..

בכל אופן עד הטיסה אני אראה לכם איך ליצור אותיות תלת מימדיות, כמובן שזה לא ממש תלת מימד שיוצא החוצה עם משקפי תלת מימד.. אבל זה כתב עם אפקט כזה שיוצא החוצה. ככל שנתקדם ונעשה יותר מדריכים לטקסט אני אראה לכם איך לשפר את הטכניקות ולהגיע לתוצאות מרהיבות יותר. ובינתיים…

שלב 01.

צרו קובץ PSD חדש. כעת בחרו מסרגל הכלים בכלי הטקסט (במקלדת לחצו על  CTRL+T). גשו אל משטח העבודה עשו קליק בודד אחד כדי להתחיל לרשום.

שלב 02.

עכשיו תכתבו מה שאתם רוצים. אני כותב:”אותיות תלת מימד”. אם יוצא לכם כתב הפוך זה בגלל שהפוטושופ שלכם לא תומך בעברית מלאה. אם אתם רוצים עברית תקינה אתם צריכים גרסת פוטושופ ME שזה עבור מדינות ב –MIDDLE EAST ( מזרח תיכון) אם אין לכם את הגרסה הזאת פשוט תלמדו לרשום הפוך או שתחפשו בגוגל: “הופך עברית ותשתמשו בטקסט הפוך”. באו נתקדם..

שימו לב איך נראית תמונה מס’ 2 . כתבתי את הטקסט: “אותיות”, ואז לחצתי על מקש ה- ENTER הגדול במרכז המקלדת כדי לרדת שורה ואז כתבתי את הטקסט “תלת מימד”. כדי לסיים לכתוב טקסט וזה חשוב לדעת! אנחנו לוחצים על מקש הENTER הימני במקלדת (ENTER הרזה שנמצא בחלק הימני ביותר במקלדת ליד המספרים). סגרתי את הטקסט החדש שלי וכעת אני רואה שנוצר לי רווח בין השורות והטקסט מיושר לצד ימין (סימנתי לכם את זה בקו אדום מקווקוו). תיכף נגיע לזה…

שלב 03.

קודם אני רוצה להקטין קצת את המילים:”תלת מימד” סתם כדי לעשות איזה משחק בעין של שוני בין הגדלים. כדי לעשות את זה אני בוחר בכלי הטקסט (CTRL+T), מסמן את הטקסט “תלת מימד” ממש כמו בוורד ומרים את העיניים לשורת התפריט העליונה שם אני רואה מספרים המציינים את המידה של האותיות ומקטין את המספרים למידה קטנה יותר.

שלב 04.

עכשיו שימו לב! אני רוצה לעשות 2 שינויים במאפיינים של הטקסט:

1. אני רוצה שכתב יהיה מיושר למרכז הפסקה.

2. אני רוצה גם לצמצם את מרווח השורה ביניהם.

כדי לשנות את הטקסט שיהיה מיושר למרכז הפסקה: מוודאים שכלי הטקסט בסרגל הכלים לחוץ (CTRL+T) נרים את העיניים לשורת התפריט העליונה ונלחץ על יישור טקסט למרכז. ראו תמונה מס’ 4.

כדי לצמצם את מרווח השורה שימו לב לאייקון המרובע בחלק הימני גם בתמונה מס’ 4. זה יפתח לנו חלק קטן שנקרא CHARACTER ובתרגום חופשי לעברית נקרא לו “חלון האותיות” שמכיל בתוכו הרבה מאפיינים לשינוי. אם אתם משתמשים בגרסת פוטושופ CS3 CS4 CS5 שימו לב שברגע שתלחצו על האייקון הזה, חלון האותיות יפתח מהחלק הימני של המסך ועכשיו תדעו פעם הבאה איפה הוא מתחבא.

שלב 05.

חלון האותיות כולל בתוכו הרבה מאפיינים כמו: גודל האות, צורת האות, רוחב האות, מרווחים בין אותיות… אנחנו נתמקד עכשיו במרווחי שורות. שימו לב לתמונה מס’ 5

סימנתי בריבוע אדום בתמונה שני מאפיינים:

  1. בשדה הבחירה העליון רשום לי AUTO וזה אומר שהמרווח נוצר לי באופן אוטומטי. אני הולך פשוט לכתוב בתוכו איזהו מספר כדי שהמרווח יהיה במידה שאני אתן. אני הכנסתי את המספר 60 ואני בודק בעין שזה מה שמתאים עבורי. אתם תכניסו איזה מספר שאתם רוצים, שחקו קצת עם המספרים ובחרו רווח שורה שמתאים לכם. אם מתאים לכם להשאיר את זה במצב אוטומטי זה גם טוב.
  2. בשדה הבחירה התחתון שסימנתי רשום לי -30בשדה הבחירה התחתון שסימנתי רשום לי -30 (מינוס 30 ) ואזה אומר שהכנסתי גם מידה משלי למרווח בין האותיות. צימצתי ב – 30 וככה קירבתי בין האותיות. כמו בחלק הראשון אתם יכולים להכניס איזה מידה שאתם רוצים ומתאימה לכם. כמובן שלסיום תלחצו על מקש ENTER כדי להכניס את המאפיינים החדשים.

שלב 06.

עד כאן התאמנו את מאפייני הטקסט, יישרנו את הטקסט למרכז ואפילו גם צמצמנו את המרווחים בין השורות והאותיות עוברים לשלב התלת מימד.

שלב 07.

אז כדי להפוך את האותיות המכוערות האלה למשהו קצת יותר יפה אני הולך להשתמש במשהו שנקרא “סטייל” Style.

אני הולך להכין את הסטייל דרך משהו שנקרא “חלון ה – Layer Style” או בתרגום חופשי לעברית “חלון סטייל שכבות”. כדי להגיע לחלון הזה כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ פעמיים מהר על שכבה מסוימת וזה יקפיץ לנו את חלון השכבות. אבל! שימו לב! אנחנו הולכים לפתוח כרגע את חלון השכבות דרך  המקלדת במקש F7. (אם אתם משתמשים בגרסאות Cs3 Cs4 Cs5  שימו לב מאיפה החלון הזה קופץ ותזכרו איך נראה האייקון עבור השכבות).  עכשיו אתם צריכים לבחור את שכבת הטקסט וללחוץ פעמיים מהר על איזור “נקי” בשכבה. שימו לב לתמונה 7

שלב 08.

החלון הזה שניפתח לנו הוא חלון הסטייל ודרכו אנחנו יוצרים אפקטים לשכבות שלנו. מה שיפה בדבר הזה שנקרא סטייל הוא שהוא נוצר במבנה של תבניות וכך אנחנו יכולים להכין ולשמור מלא תבניות סטייל או להוריד תבניות סטייל מוכנות. צריך לזכור שקובץ פוטושופ אחד יכול להכיל בתוכו מלא שכבות ולכל שכבה סטייל שונה.

דבר ראשון נלך לגראדיאנט Gradient Overlay וניצור מעבר צבעים. תסתכלו על תמונה מס’ 8. אם תלחצו על האזור המסומן בריבוע אדום תוכלו להיכנס ולבחור צבעים עבור מעבר הצבעים שלכם.

שלב 09.

עכשיו נעבור למסך ה Bevel and Emboss. תסתכלו על הדוגמה שלי איזה פרמטרים הכנסתי. אבל אתם יכולים לשנות איך שאתם רוצים, תרגישו חופשי לשנות כל אפשרות ותלמדו איך זה משפיע על העיצוב שלכם.

שלב 10.

נוסיף הצללה Shadow. תזכרו כלל חשוב שבקרוב אני ארחיב עליו. הצללה הוא בין הדברים הבסיסיים ליצור תלת מימד. שימו לב איזה שינויים אני ביצעתי במסך הזה. כמובן שאתם יכולים לשנות למה שמתאים לכם.

שלב 11.

לסיום הוספתי קו מתאר Stroke עבור האותיות שלי.. לסיום לחצו על Enter במקלדת או על כפתור OK.

 

שלב 12.

אז כמו שאתם רואים זאת התוצאה שקיבלנו. אפשר כמובן לשנות סוג גופן ולעשות עוד מלא שינויים ותוספות עליהם נדבר בפוסטים נוספים.

לסיכום:

בפוסט הזה הדגמתי לכם איך אתם יכולים ליצור טקסט באפקט תלת מימדי. כמובן שאתם יכולים לעשות את התהליך הזה עבור הרבה דברים מלבד טקסט. אתם יכולים ליצור סטיילים שונים ולשמור אותם ולהעביר אותם בין קבצים שונים. מקווה שעזר לכם.. אשמח לשמוע תגובות

8 תגובות

  1. תודה רבה! אבל אני התכונתי לאותיות תלת מימד יותר ממשיות.שרואים ממש עובי..

  2. אני מבקשת ללמוד אותיות תלת- מימד וגם זה האותיות הכי אהובות עליי בחיים כל החברות שלי לא יודעות ועכשיו אני יידע פייר נכון דווקא עכשיו אני מוצאת את האתר הזה אני רוצה ללמוד לכתוב כל כתב שאתם לומדים למשל: כתב ב’ אני יודעת כתב א’ אני יודעת וכתב ג’ יודעת מה נשאר? אה נשאר אותיות תלת- מימד ועוד אני רוצה לדעת תגלו לי תוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווודה ממני הילה המחכה לכם לתשובה ביייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

איך עושים אותיות תלת מימד בפוטושופ – מדריך פוטושופ

8 תגובות

  1. תודה רבה! אבל אני התכונתי לאותיות תלת מימד יותר ממשיות.שרואים ממש עובי..

  2. אני מבקשת ללמוד אותיות תלת- מימד וגם זה האותיות הכי אהובות עליי בחיים כל החברות שלי לא יודעות ועכשיו אני יידע פייר נכון דווקא עכשיו אני מוצאת את האתר הזה אני רוצה ללמוד לכתוב כל כתב שאתם לומדים למשל: כתב ב’ אני יודעת כתב א’ אני יודעת וכתב ג’ יודעת מה נשאר? אה נשאר אותיות תלת- מימד ועוד אני רוצה לדעת תגלו לי תוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווודה ממני הילה המחכה לכם לתשובה ביייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →