מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

איך מסובבים תמונה בפוטושופ

השבוע הייתה הופעה של missy Elliott (מיסי אליוט) ואמרתי לחבר שלי מהעבודה כבר לפני איזה חודש וחצי “בוא נלך!… אחי חייבים ללכת להופעה.. ממש בא לי!, בא לי יזה הופעה טובה ככה ו-וואלה מיסי אליוט הזאת באה ממש בטוב!” בקיצור, לא הלכנו בסוף. לא נשארו כרטיסים מרוב שדחינו את ההזמנה והתוצאה הייתה: אין כרטיסים + אין הופעה = תחושת פספוס ובאסה.. רציתי לחנוק אותו ואת עצמי.

בכל אופן,,,…… בימים אלה אני מעדכן את הבלוג ומנסה להכניס יותר חיים ושיעורים מועילים לכל מי שצריך. מצטברות אצלי שאלות שלכם ואני שמח שאתם משתפים איתי פעולה. גולשת בשם “להלהלה” שאלה איך הופכים תמונה בפוטושופ או מסובבים אותה. והיא ציינה שהיא רוצה שתהיה לה אפשרות לסובב תמונה
גם בצורה חופשית. אז “להלהלה” כל קודם בחרת אחלה שם ותודה על הפרגון.. הכנתי לך תשובה מפורטת ומקווה שזה יעזור לך.

חשוב לציין שיש הרבה דרכים לסובב תמונה בפוטושופ כרגע אני מסביר דרך אחת לסיבוב חופשי.

אז איך מסובבים תמונה בפוטושופ?!

שלב 01.

קודם כל נדליק ת’מחשב.. : )

שלב 02.

נפתח את פוטושופ וניצור קובץ PSD חדש. כשפותחים קובץ חדש צריך לבחור מידות עבור משטח העבודה שלנו. תמיד מגדירים את המידות בתחילת הקובץ. אז כרגע בשביל השיעור הזה אני נותן מידות גדולות יחסית כדי שיהיה לי כיף לעבוד על משטח העבודה. גובה: 1200 פיקסלים. רוחב: 1200 פיקסלים ורזולוציה 72.

שימו לב לתמונה הבאה בשורה של “Background Contents” (בתרגום חופשי לעברית זה אומר “מה הרקע מכיל” בשדה רשום לי כרגע Transparent  (בעברית = שקוף). אני מעוניין שהרקע של הקובץ החדש שלי יכיל בתוכו צבע לבן ולא שקוף ולכן אני משנה את זה ל- White (לבן) תחליטו אתם איך אתם רוצים את הקובץ שלכם לבן או שקוף זה ממש לא משנה כרגע.

שלב 03.

כעת ניפתח את התמונה שאותה אנו רוצים לסובב ע”י גרירת התמונה אל הפוטושופ או ע”י File>Open (קובץ>פתח). תאתרו את הקובץ שלכם איפה שאחסנתם אותו. בשביל השלבים הראשונים אני ממליץ לכם להניח קבצים על שולחן העבודה עד שתתחילו להתמצאות עם שמירת קבצים בפוטושופ אני משתמש לשיעור הזה בתמונה של מיסי אליוט סתם כי אין לי משהו אחר.

שלב 04.

אוקי התמונה נפתחה! בפוסט הזה גרסת הפוטושופ היא CS4 והתמונה נפתחת בסמוך לקובץ הראשון שלי ב-“טאבים למעלה” שימו לב לתמונה מספר 3  למטה.

מה שאני רוצה לעשות עכשיו זה פשוט להעתיק את התמונה שפתחתי אל משטח העבודה שיצרתי בהתחלה. כדי לעשות את זה אני צריך לסמן איזור כל-שהו בתמונה של מיסי אליוט, במקרה הזה אני רוצה לסמן את כ-ו-ל התמונה. לכן.. אבחר ב-“טאב” של מיסי אליוט ואלחץ במקלדת על CTRL+A (  select allאו סמן הכול ) הצירוף הזה של המקשים יסמן לי את כל שטח התמונה. כשאנחנו רואים סימנים מקווקוים כמו נמלים רצים מסביב לתמונה זה אומר שהפעולה של הסימון הצליחה ועכשיו הזמן להעתיק את התמונה ע”י לחיצה במקלדת על CTRL+C, דרך נוספת לעשות זאת ע”י שורת התפריט העליון בחירה ב- Edit>Copy (עריכה והעתק) אבל תמיד כדאי להשתמש בקיצורי דרך כי ככה באמת צריך לעבוד.

שלב 05.

אחרי שלחצנו “העתק”, הזיכרון של פוטושופ זוכר לנו את מה שסימנו ועכשיו כל מה שנשאר זה להדביק את התמונה שלנו במשטח העבודה שיצרנו בהתחלה. לכן ניגש אל משטח העבודה ונדביק את התמונה ע”י CTRL+V או בשורת התפריט העליון Edit>Past (עריכה והדבק). אם לא קרה כלום ולא הצלחתם להדביק את התמונה סימן שפוטושופ לא זכר את הבחירה שלכם ולכן עליכם לסמן ולהעתיק מחדש.

שלב 06.

אז מה עשינו עד עכשיו!? מה שעשינו זה יצרנו משטח עבודה חדש והדבקנו עליו תמונה. כל אלמנט חדש שאנו מדביקים במשטח העבודה נוצר לנו בשכבה חדשה. וזה מה שרציתי וקרה גם הפעם. (ראו פרטים נוספים על שכבות בפוטושופ )

שלב 07.

סיבוב תמונה בפוטושופ נעשה ע”י המקשים CTRL+T או ע”י Edit>Free Transform או בעברית “שינוי חופשי”. הדבר הזה יכול לקרות רק אם יצרנו שכבה חדשה. כעת כל מה שנשאר לעשות זה לסובב את התמונה בחופשיות ע”י תפיסה של אחת מפינות הסימון.


אגב בעזרת הכלי הזה נוכל גם להקטין או להגדיל את האלמנט שלנו, למשוך פינות או סתם לעוות את התמונה. נסו לשחק קצת עם הכלי הזה.. לחצו והחזיקו את מקש CTRL או SHIFT במקלדת ותפסו פינה מסוימת או נסו לסובב. תלמדו איך תפיסה של אחד המקשים משפיעה על האלמנט שבמשטח העבודה.

לסיום ולאישור לחצו על מקש ENTER במקלדת ולביטול לחצו על ESC במקלדת. כדי לשמור את התמונה תוכלו להיעזר בפוסט: “שמירת תמונה בפוטושופ“. או אם תרצו ללמוד עוד על שכבות כנסו ל: שכבות בפוטושופ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

איך מסובבים תמונה בפוטושופ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →