מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

איך מכינים סופגניה – מדריך פוטושופ

מדריך פוטושופ פשוט לכבוד חג החנוכה. לכבוד חג החנוכה המתקרב עלינו לטובה, הכנתי לכם מדריך פשוט וקל להכנת סופגניה. אומנם סופגניה דיגיטלית בלי ריבה, אבל עדיין עם 300 קל’ ליחידה. את הסופגניה אחרכך תוכלו למלא בריבה, שוקולד, וניל או ריבת חלב, להוסיף פצפוצים, שמצמוצים, פיסטוקים וכל מה שבא לכם מעל.

המצרכים הדרושים. 800 גרם מחשב, 200 גרם עכבר, 100 אהבה וזמן הכנה של : 20 דק’ עד חצי שעה.

באופן כללי הסבירות שנצטרך מתישהו להכין הזמנה לאירוע עם תמונה של סופניה באמת די נמוך, אומנם יש לזה איזהשהו סיכוי… אבל בפועל המדריך הזה נוצר יותר בשביל הכיף ובשביל לשפר טכניקות ביצוע ועבודה.

למידה ושיפור של טכניקות עבודה ע”י ביצוע תרגילים כמו אלה, יעזור לכם לבצע וליצור בסופו של דבר מגוון של אובייקטים לעיצובים אחרים שתצטרכו בקלות ובמהירות עבור לקוחות עם כל מני משימות הזויות.

את המדריך הבא אפשר לבצע בכל גרסאת פוטושופ שיש לכם Cs2 Cs3 Cs4 Cs5 Cs6 ואם נתקלתם בבעיות תרשמו למטה בתגובות חדשות.

אופן ההכנה:

שלב 01.

נתחיל ביצירת קובץ פוטושופ חדש במידות שרוצים (נגיד 800×600 או גדול מזה). ניצור שכבה חדשה ע”י קליק באייקון ליצירת שכבה חדשה בחלון השכבות ונשנה לה את השם ל-סופגנייה. לאחר מכן ניבחר בכלי האליפסה הוקטורי (Ellipse Tool) מסרגל הכלים, נתאים צבע חום נס-קפה, ניגש אל משטח העבודה ונמתח אליפסה.

sofganiya_01

שלב 02.

בצורת האליפסה ניצור אפקט מילוי מעבר צבע גראדיאנט דרך חלון סטייל השכבה. כדי להיכנס אליו ניגש אל חלון השכבות ודאבל קליק מהיר באיזור הריק ליד שם השכבה. בחלון הסטייל נסמן את אפשרות ה-Gradient ונשנה את סוג המעבר מ-Linear (קווי בעברית) ל- Radial (מעגלי) מה שייתן לנו מעבר צבע מעוגל ולא ישר. בנוסף, נלחץ על “בר הצבע” שבפנים ונתאים את הגוונים ל-2 צבעים חומים. בסיום נלחץ OK לאישור מעבר הצבע.

עכשיו טריק קטן למי שעוד לא מכיר: כשאנחנו עדיין על אפשרות הגראדיאנט, גשו עם העכבר אל מרכז האליפסה שבמשטח העבודה, תפסו את מרכזה וגררו כדי לשנות מעט את מיקום מעבר הצבע.

 

sofganiya_02

שלב 03.

חוץ מהגראדיאנט, אפשר גם לסמן אפשרות נוספת בשם Bevel and Emboss (תבליט) כמו בהגדרות המופיעות בתמונה או בהגדרות אחרות המתאימות לכם לעיצוב. בסיום לחצו על כפתור ה-OK לאישור וסגירה של החלון.

sofganiya_03

שלב 04.

יפה. עד כאן יצרנו בסיס די טוב. עכשיו אני רוצה להוסיף טקסטורה לסופגנייה כדי שהיא תראה יותר אמיתית ודומה למציאות אבל! ממש לפני שנוכל להמשיך ולקבל את התוצאה המתאימה, נצטרך קודם כל להטמיע את האפקטים שכבר שיצרנו בתוך שכבת האליפסה. הטמעת אפקטים בשכבה הוא דבר בסיסי ושותף שעושים בזמן העבודה.

כדי לבצע את המהלך הזה, גשו אל חלון השכבות, צרו שכבה חדשה, סמנו אותה יחד עם שכבת הסופגנייה ע”י לחיצה והחזקה של מקש Ctrl ולחצו על Ctrl+E לאיחוד 2 השכבות אל שכבה אחת., סמנו אותה יחד עם שכבת הסופגנייה ע”י לחיצה והחזקה של מקש Ctrl ולחצו על Ctrl+E לאיחוד 2 השכבות אל שכבה אחת.

sofganiya_04

שלב 05.

אחרי שאיחדנו את השכבות והטמענו את אפקט הצבע והתבליט בתוך האליפסה, נוכל להתקדם לאפקט הבא דרך שורת התפריט העליונה בחירה בנושא הפילטר- טקסטורה- גריין.  Filter>Texture>Grain

מה שהאפקט הזה עושה, יהיה להכניס לכלוך “מגורען” כדי לבטל את החדות והמראה הממוחשב מדיי של האובייקט. בחלון שנפתח נתאים את הגדרות האפקט ע”י משיכת הסקאלות כפי שמתאים לנו לעיצוב ונלחץ על כפתור ה- OK לאישור. אפקטים מסוג זה צריכים להתבטא בעדינות.

sofganiya_05

שלב 06.

בשלב הזה נעזוב את הסופגניה וניגש להכנת אבקת הסוכר. ניצור שכבה חדשה דרך חלון השכבות, נבחר מסרגל הכלים בכלי המברשת (קיצור דרך האות B). ניגש אל משטח העבודה, קליק ימני לפתיחת תפריט המברשות ונבחר במברשת במראה “יבש וסדוק”.

נבחר עבור אבקת הסוכר בצבע לבן ונקליק על משטח העבודה בלחיצות בודדות לביצוע מראה מתאים. אפשר להגדיל ולהקטין את המברשת תוך כדי עבודה ולהמשיך לרסס צבע בקליקים בודדים. אם רססנו בטעות יותר מדיי צבע, נוכל להיעזר גם בכלי המחק מסרגל הכלים (קיצור דרך מקש E) או בחלון ההיסטוריה כדי לחזור לצעד העבודה המתאים.

דבר אחרון שנצטרך לעשות יהיה להכניס את שכבת אבקת הסוכר אל תוך שכבת הסופגניה במסכה מהירה שניצור וככה אבקת הסוכר תשאר רק בגבולות אובייקט האליפסה. כדי ליצור מסכה מהירה ביניהם, ניגש אל חלון השכבות, נמקם את סמן העכבר בחיבור שתי השכבות, נחזיק את מקש Alt וקליק פעם אחת עם העכבר.

sofganiya_06

שלב 07.

עכשיו נבצע כמה ליטושים. נתחיל ביצירת צל גדול מתחת לסופגנייה כדי להעניק לה נפח משמעותי. בשביל לעשות זאת בקלות, נשכפל את שכבת הסופגנייה בחלון השכבות ע”י תפיסתה וגרירתה אל האייקון ליצירת שכבה חדשה או בקיצור דרך ע”י Ctrl+J. נמקם את השכבה המשוכפלת מתחת לשכבת הסופגניה בחלון השכבות.

לאחר מכן נבחר בכלי ההזזה, החץ השחור מסרגל הכלים ואיתו נתפוס את האליפסה החדשה שעל משטח העבודה ונזיז אותה טיפה למטה.

sofganiya_07

שלב 08.

עכשיו נשחיר ונכהה את האובייקט הזה בזריזות דרך שורת המשימות, בחירה בנושא תמונה\התאמות\בהירות וניגודיות. Image\Adjustments\Brightness and Contrast. שנו מעט את הערכים ע”י משיכת הסקאלות ימינה ושמאלה ולחצו OK  לאישור.

sofganiya_08

שלב 09.

עכשיו ניצור טשטוש כדי לתת תחושה שמדובר בצל רך יותר. נעשה זאת בקלות דרך שורת המשימות בחירה בנושא הפילטרים\טשטוש\גאוזייאן. Filter/Blur/Gaussian Blur.

sofganiya_09

שלב 10.

ליטוש נוסף יהיה להכניס צל פנימי גם בתוך החלק התחתון של הסופגנייה. שוב פעם ניגש אל חלון השכבות, אל שכבת הסופגניה, דאבל קליק ונפתח את חלון סטייל השכבה מתוכו נבחר שוב פעם באפשרות Bavel and Emboss (תבליט). כרגיל נתאים את הערכים ונלחץ על כפתור ה-OK לאישור וסגירה של החלון.

sofganiya_10

שלב 11.

זהו. בשלב הזה אתם יכולים לנסות להתאים טוב יותר את החלקים בעזרת כלי ההזזה החץ השחור ובעזרת אפשרות שינוי חופשי Free Transform. נסו להעניק מראה טבעי יותר לסופגניה. אפשר להוסיף ריבהף שוקולד או מה שבא מעל ע”י ריסוס צבע עם מברשות ועוד כל מני אפשרויות שונות.

sofganiya_11

5 תגובות

  1. אני לא אוכלת סופגניות אבל בא לי לאכול את הסופגיה הזאת, היא נראת ממש טעימה

  2. תודה!!
    תמשיך לתת מדריכים למומחים אני רוצה לעצב בצורה מקצועית יותר :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

איך מכינים סופגניה – מדריך פוטושופ

5 תגובות

  1. אני לא אוכלת סופגניות אבל בא לי לאכול את הסופגיה הזאת, היא נראת ממש טעימה

  2. תודה!!
    תמשיך לתת מדריכים למומחים אני רוצה לעצב בצורה מקצועית יותר :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →