מדריכים בעיצוב גרפי

רישום לקבלת מדיריכים

לימודי עיצוב גרפי און-ליין

Gradient tool

thumb-gradient Gradient זה שינוי צבע הדרגתי מ 2 צבעים ויותר. אם נעשה שימוש נכון וצנוע זה ישדרג לנו כל פרויקט. הגבול בין שימוש הגיוני לשימוש מופרז הוא דק מאוד ולכן צריך להיות זהירים. בפוסט הזה אני אראה לכם איך יוצרים Gradient מאוד פשוט וככל שנתקדם ותרגישו שאתם מוכנים נלמד לשדרג את הGradient  ונקבל אפקטים מרשימים.

אז איך עושים Gradient פשוט?

נתחיל ביצירת קובץ PSD חדש במידות של 500×300, לדאוג שהרזולוציה תהיה 72 ו color mode = RGB. נבחר את כלי ה-Gradient מסרגל הכלים. אם אתם ממש חדשים כנראה שתשאלו איפה הכלי הזה נמצא.. אז ככה הכלי הזה “מתחבא” בכלי של “דלי צבע” ( Paint Bucket) אם נלחץ לחיצה ארוכה יפתח לנו תפריט משנה והנה הדוגמה:

שיעורים בפוטושופ גראדיאנט

עכשיו נרים את העיניים אל תפריט המשנה למעלה ונראה את התפריט הבא:

שיעורים בפוטושופ גראדיאנט

כרגע יש לי Gradient שהולך מצבע שחור לכתום. אני אחזור למשטח של הקובץ החדש שיצרתי, תופס את הפינה הימנית עליונה ומושך לכיוון שמאלה למטה. עוזב. ויש לנו מעבר צבע מאוד בסיסי.

שיעורים בפוטושופ גראדיאנט

בואו נחזור שנייה אל תפריט המשנה למעלה ונלחץ במרכז המעבר צבע שם כדי שיפתח לנו חלון ה-Gradient Editor.

שיעורים בפוטושופ גראדיאנט

החלון הזה מכיל סוגי מעברי צבעים שכבר הוכנו בעבר, אנחנו יכולים ליצור מעברי צבע חדשים ולשמור אותם ע”י Save או לטעון ערכות חדשות ע”י Load. שימו לב שסימנתי איזה צ’ופצ’יק בצד שמאל בעיגול, אם נלחץ על הצ’ופצ’יק הזה נוכל להתאים את הצבע חדש למכלית וכך נוכל לעשות גם לצד השני. אם אני אלחץ באמצע המעבר, אני אוכל ליצור צ’ופצ’יק חדש (צבע נוסף) תסתכלו בדוגמה הבאה ונסו לעשות כמוני:

שיעורים בפוטושופ גראדיאנט

זה לא חייב להיות זהה למה שאני עושה אבל עכשיו אתם יודעים שאתם יכולים להוסיף עוד גוון של צבע. אם נרצה לשמור את תבנית הצבע הזאת נלחץ על שמור ונתן שם חדש. בינתיים נלחץ על Ok וננסה שוב לצבוע את המשטח עבודה שלנו ע”י שנתפוס פינה מסוימת לפינה אחרת.  מה שנקבל זה דבר כזה:

שיעורים בפוטושופ גראדיאנט

מברוק! בקרוב תהיו מעצבים תותחים אינשאללה. שימו לב למה התכוונתי בהתחלה כשאמרתי לעשות שימוש צנוע.

ככל שנתקדם הלאה אני אלמד אתכם עוד טכניקות מורכבות יותר ליצירת Gradient מה שבטוח ישדרג כל עיצוב פי כמה! יאללה בהצלחה ותמשיכו לתרגל….. אם יש שאלות אשמח לענות בתגובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© כל הזכויות שמורות המעצב – לימודי עיצוב גרפי און-ליין 2021

Gradient tool

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

מאמרים בעיצוב חזותי

מה ההבדלים בין הלוחות הגרפיים

ישנם לוחות גרפיים רבים במחירים שונים, בגדלים שונים, באיכויות שונות, מה נחשב ללוח גרפי טוב ומה ההבדלים בין הלוחות.

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

ההבדלים בין הגדרות הצבע CMYK ו- RGB

בעיצוב גרפי יש לנו שתי סביבות עבודה וכך גם שני עקרונות צבע לביצוע משימות. האחת תיהיה דיגיטל השניה תיהיה דפוס. לכל אחת יש כללים אותם …

Read More →
מאמרים בעיצוב חזותי

באיזה מידות / גליון נייר נשתמש בבתי דפוס?

גדלי נייר / גודל גליון / גודל בריסטול / מידות של נייר / טיפים למעצבים גרפיים, עקרונות הכנה לדפוס ומידות מקובלות נוספות בתוכנות גרפיות. בתי …

Read More →