5 טיפים לפיתוח סטייל אישי

סטייל אישי הוא מה שמבדיל אותנו מכל השאר. הוא הכוח שלנו לבלוט ולהראות לעולם מה האישיות שלנו. סטייל אישי מתבטא בהרבה צורות, בתחום האופנה קיימים המושגים קורס סטיילינג וסטייליסטים, מעצבי פנים יתאימו סטייל לחלל בית ואנחנו נעצב בסטייל מסרים ויזואליים. המכנה המשותף לכולם הוא היכולות לעשות את אותם חיבורים תוך כדי שימוש בסטייל אישי השייך לכל מעצב.

את הבלוג הזה פתחתי בשאיפה לעזור לאנשים “צעירים” בתחום העיצוב הגראפי. יותר חשוב מזה הוא נועד בשבילי, לעזור לי לפתח את עצמי. הבנתם? כי המשפט הזה יצא קצת מוזר… “הבלוג הזה נועד כנראה גם בשבילי כצורה לפתח את עצמי מקצועית”.

אחרי 8 שנים שאני מתעסק בבניית אתרים, עיצוב אתרים וכול מה שקשור לתחום האינטרנט הבנתי שאני די תקוע.. אחרי כל השנים האלה וכל העיצובים שעשיתי עבור חברות שלוקחות לעצמן את הקרדיט על העבודה הקשה שלי הגעתי למסקנה שהספיק לי והגיע הזמן לפרוס כנפיים.

היום אם אני מסתכל על פרויקטים שבניתי עם השנים (שרובם אגב היו אתרי אינטרנט, באנרים, מצגות פלאש, אתרים בפלאש וכ”ו…) אני מבין שסה”כ הפרויקטים האלו נראים בסדר… הם נראים טוב ויזואלית, המבנה שלהם תקין והם עושים את העבודה שלהם.. אבל, האם אנשים זיהו מי עומד מאחורי כל העיצובים האלו? האם היה בהם משהו שונה או “אחר” מכל שאר האתרים שהם ראו??… כנראה שלא..

בתור מעצב גראפי התפקיד שלי הוא לעשות את העבודה הגראפית בשיא המקצועיות אבל גם לתת ערך מוסף שהוא שייך לי.

אז איך עושים את זה? איך באמת אפשר ליצור משהו שמבדיל אותנו מאחרים? האמת, לקח לי הרבה זמן לגלות ובטוח יש עוד הרבה מרכיבים לסיפור… אבל אני חושב שהגעתי לתוצאות טובות בעזרת הטיפים הבאים שיוכלו לשמש גם אתכם.

5 הטיפים לפיתוח הסטייל האישי

1. שקט – צרו לעצמכם סביבת עבודה שקטה. וכשאני מדבר שקטה אני מתכוון שקטה.. בלי מוסיקה, בלי טלביזיה, בלי דיבורים… פשוט שקט. אם אתם חייבים מוסיקה שימו משהו שקט Chill-out או מוסיקת מעליות ברגוע.

2. נשימה עמוקה – הישענו אחורה בכיסא, עצמו עיניים וקחו נשימה עמוקה של 10 שניות באיטיות.. הרגישו את הריאות שלכם מתנפחות… להחזיק 2  שניות ואז להוציא באיטיות במשך 10 שניות.

3. מחשבה – לפני שאתם פועלים עצרו וחישבו שנייה. מה אתם מנסים להשיג? לדוגמה: אם אני מעצב לוגו עבור חברת גבינות אני עוצר לוקח נשימה וחושב מה מסמלת בשבילי גבינה.. האם זה חלב? האם זה צבע לבן? דמות של עז? או אולי בית קטן בכפר? (תנובה). האם אני מנסה להשיג מוצר שמשדר משפחתיות? חדשנות? אול אולי בכלל סקסיות ואלגנטיות..

4. דמיינו בראש את התמונה המלאה – אתם חייבים! אבל חייבים לראות את התמונה הסופית אצלכם בראש. נסו להרגיש את התחושה שהתמונה בדמיון שלכם מעבירה לכם וכך נסו להעביר אותה הלאה לעיצוב בעזרת הכלים שעומדים לרשותכם.

5. הפרטים הקטנים – הטיפ הזה הוא הטיפ החשוב ביותר.. בסופו של דבר הפרטים הקטנים עושים את כל ההבדל. בכל מדריך שאני מפרסם אני כותב שיש שלב של “פינישים” שבו צריך ללטש את העבודה ולתת את הנגיעות האחרונות. היום אני מבין עוד יותר עד כמה זה חשוב.. אם לדוגמה אני אומר ל- 20 אנשים לצייר בית מאוד בסיסי ופשוט עם 2 חלונות ודלת, רובם יציירו מבנה די מוכר של מרובע עם גג משולש. אם אומר להם להמשיך ולצייר לבית ארובה, ידית לדלת ו-ווילונות לחלונות כל אחד מ-20 האנשים ייקח את הציור למקום אחר. כך אמשיך הלאה ואתייחס לעוד פרטים בעלי משמעות לעיצוב.

בסופו של דבר רק התמדה ועבודה קשה תפתח את הסטייל האישי השייך רק לנו… לכן לקרוא זה לא מספיק… הבלוג הזה מתעסק בעיצוב גראפי אבל הטיפים האלה שימושיים מאוד גם לעוד הרבה תחומים בחיים.

בהצלחה!

מה אתם חושבים על הטיפים?

6 תגובות על “5 טיפים לפיתוח סטייל אישי

 • 20/11/2010 at 18:41
  Permalink

  טיפים מעולים. רק שתדע שבזכות הבלוג שלך אני לומד המון!
  יישר כח.

  Reply
 • 23/11/2010 at 19:49
  Permalink

  אני כבר 3 שנים מתעסקת עם פוטושופ..
  אני מבינה קצת ואתה באמת תותח.((:
  ממש שראיתי המדריכים פה ממש מובנים ועוזרים
  כל הכבוד D:

  Reply
  • 23/11/2010 at 21:25
   Permalink

   ועל זה נאמר – בכיפ.

   Reply
 • 24/11/2010 at 17:39
  Permalink

  צודק במאת האחוזים!! וזה הזמן לומר לך שעשיתי שימוש
  רב במדריכים. הם טובים אחד אחד וגם הטיפים באמצע..

  Reply
  • 25/11/2010 at 00:27
   Permalink

   תודה אני עובד קשה בשביל זה :)

   Reply
 • 05/11/2017 at 17:45
  Permalink

  ממש עזר לי תודה רבה!!!!:)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *